×

7 dokonalých chorvatských destinací ideálních
pro rodinnou dovolenou

Výběr vhodné destinace dokáže určit směr a vývoj celé dovolené. Vyrážíte-li k moři s celou rodinou, jistě chcete, abyste si pár dnů volna užili nejen vy, ale zejména pak vaše ratolesti. Máme pro vás 7 atraktivních tipů na chorvatské destinace, které jsou doslova jako stvořené pro rodinnou dovolenou s malými, ale i odrostlejšími dětmi.

blog-post-image

1. Makarská riviéra, Střední Dalmácie

Makarská je zřejmě tím nejznámější a nejoblíbenějším letoviskem celé Střední Dalmácie. Více než 60 kilometrů dlouhých oblázkových pláží na celé Makarské riviéře, neuvěřitelná blízkost masivu Biokovo, stejně jako zelené pásy borovic a rozrostlých macchií dělají z tohoto místa oblíbené letovisko všech věkových skupin. Kromě klasických oblázkových pláží zde narazíte i na několik písečných pláží s velmi pozvolným vstupem do moře. Kromě luxusních hotelů jsou zde situovány také rodinné apartmány, ale i dostatek vilek v soukromí. Perfektně vybavené pláže, z nichž některé byly dokonce oceněny Modrou vlajkou kvality, jsou obklopené restauracemi, bary, ale i dlouhými promenádami, které mají zvláště ve večerních a nočních hodinách své osobité kouzlo.

Nabídka zájezdů na Makarskou rivieru
blog-post-image

2. Riviéra Crikvenica, Severní Dalmácie

Pokud rádi poznáváte nová místa, která netrpí každoročním náporem slunce a mořechtivých turistů, zamiřte na Crikvenickou riviéru. Tu naleznete 37 km jihovýchodně od města Rijeka, při ústí potoka Dubračina, jenž zde měl svou nezastupitelnou úlohu. Nánosy písku právě z tohoto potoka daly základ vzniku oblíbené crikvenické pláži, která je známá svou malebností a zejména pak čistotou. Pláž, jejíž délka dosahuje takřka jednoho kilometru, je oblázkovo-písčitá s velmi pozvolným vstupem do vody. Ten je v některých místech dokonce speciálně upraven pro osoby se sníženou pohyblivostí nebo právě malé děti. O pláž dennodenně pečuje početný tým odborníků, kteří se starají nejen o čistotu, ale i o okolní vegetaci. Není se proto čemu divit, že při vstupu na pláž je vybírán menší poplatek od 8 do 17 hodin (15 Kun dospělý, děti 8 Kun), poté je již vstup volný. Pokud už vás lenošení na pláži přestane bavit, vyzkoušejte si některý z vodních sportů, pro něž má Crikvenica výborné podmínky nebo zamiřte do zdejšího akvária, kde naleznete 20 nádrží plných tuzemských, ale i exotických živočichů.

Nabídka zájezdů do Severní dalmácie
blog-post-image

3. Zaton, Zadar

Tato destinace nabízí jedny z nejkrásnějších pláží Chorvatska, stejně jako bohaté možnosti sportovního a kulturního vyžití. Vstupy do vody jsou u známějších pláží upravené a velmi pozvolné. Řada hotelů zaměstnává vlastní animátory, kteří pro děti, ale i dospělé každodenně připravují pestrý program. Vaše dítka se proto mohou těšit na zábavě-edukační aktivity a vy si třeba můžete zacvičit ve vlnách Jaderského moře. Drtivou většinu všech veřejných pláží v Zatonu střeží pobřežní stráž a zkrášluje věhlasná Modrá vlajka označující kvalitu a čistotu pláže a vody.

Nabídka zájezdů do Severní Dalmácie
blog-post-image

4. Lopar, ostrov Rab

Chcete-li si užít pohodovou dovolenou na překrásných plážích ve stínu borovic a další středomořské vegetace, je sázka na Lopar jasnou volbou. Oblíbené letovisko je součástí ostrova Rab, na který se dostanete pohodlně trajektem. Součástí Loparu je jedna z nejkrásnějších evropských pláží – Rajská plaža, která nabízí 1,5 kilometru jemného písku a velmi pozvolné vstupy do vody. Ještě sto metrů od břehu jdete ve vodě prakticky po kolena, proto je letovisko velmi vhodné zejména pro rodiny s malými dětmi. Vyrážíte-li na dovolenou s odrostlejšími ratolestmi, jistě je velmi příjemně potěší přítomnost tobogánů a skluzavek.

Nabídka zájezdů na ostrov Rab
blog-post-image

5. Brela, Střední Dalmácie

Letovisko Brela je mnohými turisty označováno za klenot celé Střední Dalmácie. Jeho malebnost a přítomnost jedné z nejkrásnějších pláží Evropy (Punta Rata) z něj dělá ideální letovisko pro rodiny s malými dětmi, ale i zamilované páry a beznadějné romantiky. V Brele je situován jeden luxusní hotel a zbývající ubytovací kapacity tvoří cenově dostupné apartmány a vilky místních. Specifikem Brely, stejně jako symbolem celé Dalmácie, je malý skalnatý výběžek prorostlý borovicemi a další středomořskou vegetací, jenž je součástí drtivé většiny fotografií, pohledů, ale i chorvatských průvodců.

Nabídka zájezdů do Střední Dalmácie
blog-post-image

6. Baška, ostrov Krk

Patříte-li mezi milovníky klidnějších dovolených, pak vám určitě můžeme doporučit Bašku, jež náleží k ostrovu Krk. Baška disponuje velmi významnou historickou tradicí, v níž sehrávají ústřední úlohu právě Češi. Ať již jde o významnou českou lékařku nebo původem českého občana, který zde založil speciální lázeňský pavilon, pozůstatky těchto osobností představují zajímavou kulturně-historickou vložku, která se v na Jadranu jen tak nevidí. Po kulturně-edukativním zážitku si můžete odpočinout na některé z místních oblázkovo-písčitých pláží. Zřejmě tou nejoblíbenější je pláž Vela Plaža táhnoucí se v délce 2 kilometrů podél celého městečka. Pláž je oceněná Modrou vlajkou a její součástí je nespočet barů a restauračních zařízení, stejně jako množství tobogánů a skluzavek pro všechny malé raubíře. Tato pláž vždy patří mezi TOP 3 pláží v Chorvatsku podle hodnocení.

Nabídka zájezdů na ostrov Krk
blog-post-image

7. Žuljana, Jižní Dalmácie, Pelješac

Žuljana je připravena pro všechny rodiny s dětmi vyznávající méně známá letoviska s velmi romantickou atmosférou, bujnou vegetací a překrásným plážemi. Malebný přístav a menší zátoka dělají z této destinace velmi příjemné místo ideální pro strávení klidné dovolené. Stejnojmenná pláž Žuljana je považována za vůbec nejkrásnější pláž celé Jižní Dalmácie. Její povrch tvoří velmi jemné oblázky v kombinaci s pískem. Pozvolné vstupy do vody jsou v tomto případě samozřejmostí. Další překrásná pláž se nachází ve vedlejší zátoce Vučine, kde na vás čekají také perfektní podmínky pro mořský rybolov nebo potápění. V tomto místě je totiž situován vrak německého torpédoborce S-57, který rozhodně stojí za prozkoumání při potápění

Nabídka zájezdů do Jižní Dalmácie